Netia próbuje typografii

Netia mi na wieczór popsuła swoją reklamą humor. Wyjątkowo rzadko oglądam telewizję, reklamy znajduję w Sieci, ale dziś to właśnie TV uraczyła mnie ciekawą reklamą. Bo tak, reklama jest ciekawa – nie przypominam sobie polskich wzorów, podobnego wykorzystania. Konkretnie mówię o tym:

Jest ciekawie, ale nie jest w porządku. Nie dlatego, że nie jest to pomysł nowy, (bo choć niewykorzystany w Polsce w reklamach telewizyjnych, to zagranicą jest znany). Nie jest w porządku, bo to pomysł, który, po pierwsze, sam chciałem wykorzystać ;) a po drugie – inspiracje są na dużo wyższym poziomie. Dobrze zrobiona reklama oparta na typografii potrafi robić wrażenie. Poniżej kilka 15-sekundówek od courtTV.

Robi wrażenie, co? To było dwa lata temu… A teraz, kurczę, Netia puściła swoją reklamę i pokrzyżowała mi plany. Za to zły nie jestem, ale za to, że ktoś nie zrobił tego lepiej – już tak.

PS Przy okazji, jeden z moich ulubionych filmików opartych na typografii:

PS2 Po więcej zapraszam do obserwowania taga #typografia na blipie.

7 odpowiedzi na “Netia próbuje typografii”

  1. naprawde warto, mnie wlasnie powyzszy link najbardziej zainspirowal, niestety glupio robic cos co juz zostalo przez kogos zrobione ;/ przy okazji masz jednego rssowca wiecej.

  2. dużo motywów zostało już wykorzystanych, ale to nie znaczy, że nie da się z nich skorzystać na nowo. przykro, kiedy dobry motyw inspiruje do słabego efektu. zabrzmiało banalnie, bo i niestety jest banalne ;) miłego czytania, choć ostatnie niezbyt często.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *