Wirtualnie pomóż lokalnie!

Mam blog i nie boję się go użyć. Szczególnie w dobrej sprawie. Dobrej i prostej.

W Twojej okolicy na pewno znajdują się organizacje, którym warto pomóc – działające na rzecz osób potrzebujących pomocy, wspierające bliskie Ci idee, organizacje, które szanujesz za wykonywaną pracę. Czemu nie pomóc jednej z nich? Nie potrzebujesz pieniędzy, ani wiele czasu, nie musisz się nawet ruszać sprzed monitora.

W trzech krokach wyjaśnię, jak możesz wesprzeć dobrą sprawę za pomocą Twojego blogu.

Krok 1 – znajdź bliską Ci organizację.
Najlepiej zacząć od swojego podwórka, postaraj się znaleźć organizację, która robi coś dobrego (coś, co cenisz) i jest zlokalizowana niedaleko Twojego miejsca zamieszkania: w Twojej miejscowości, mieście, okolicy. Wspierając organizację, która jest blisko Ciebie ideowo i lokalizacją, masz szansę poznać ludzi, którzy tam pracują, pomagają, wspierają. Będziesz już jednym z nich – wspierasz sprawę!

Krok 2 – napisz o wybranej organizacji.
Wybrałeś organizację, dowiedziałeś się o niej więcej – może znasz tam kogoś, może już im pomagałeś. Wiesz o nich tyle, że możesz i chcesz przybliżyć ich pracę swoim znajomym, czytelnikom Twojego blogu, internautom. Wystarczy kilka konkretnych słów i deklaracja, że Ty ich wspierasz, bo według Ciebie warto. Twoja rekomendacja jest tu bardzo ważna.

Krok 3 – linkuj, zachęcaj, zamieść baner!
Wpisy przemijają, ale mamy możliwość linkowania – umieść link lub baner odsyłający do strony wybranej przez Ciebie organizacji. To nie przeminie. Za każdym razem, wchodząc na Twój blog, będzie można znaleźć link lub baner i kliknąć, a tym samym odwiedzić stronę wybranej organizacji. To wbrew pozorom dużo. I pamiętaj – zachęć swoich czytelników, przedstaw im, co znaczy wirtualnie pomagać lokalnie.

Dlaczego warto poświęcić kilka minut swojego cennego czasu?
Ile znasz organizacji charytatywnych? Ja znam ich niewiele, a przez kilka lat byłem wolontariuszem i pracowałem na rzecz organizacji pro publico bono. Te organizacje często nie mają pieniędzy na promocję, przez to słuszne sprawy giną w nadmiarze innych informacji.

Ty, ja i ogromna liczba polskich blogerów to wielka siła dobrej reklamy! Na to nie stać żadnej organizacji, ale to się zmienia dzięki Tobie – umieszczając na swojej stronie link lub baner robisz to za darmo. Bo możesz. Przeczytaj raz jeszcze trzy powyższe kroki i róbmy wspólnie to, co do nas należy – wirtualnie pomagamy lokalnie!

Na koniec kilka słów poparcia dla akcji od Fundacji Anny Dymnej – Mimo Wszystko, którą wybrałem i o której więcej napiszę w następnym wpisie.

Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”

Drodzy Blogerzy!

Zastanawialiście się nad tym, jak bardzo możecie wspierać organizacje pozarządowe działające w Polsce?
Bardzo możecie pomóc! Wystarczy wybrać organizację i pomóc jej na swoim blogu.

Z całego serca popieramy akcję „wirtualnie pomóż lokalnie”!

To jak będzie – ofiarujesz dobrym ludziom swoich kilka cennych minut?

18 odpowiedzi na “Wirtualnie pomóż lokalnie!”

  1. chwalebna inicjatywa – popieram!
    ktoś mógłby nawet iść o krok dalej i stworzyć jakiś system ala AdTaily w którym byłyby wyświetlane tylko charytatywne reklamy – to by było coś, nie?! :)

  2. Pingback: skuteczne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *