Jak znaleźć copywritera

Słabo z miejscami, gdzie można szukać (i znaleźć!) copywritera. Najczęściej zatrudniani są znajomi znajomych, ludzie, z którymi przy czymś gdzieś się już pracowało. Kiedy na mejlu znajduję propozycję współpracy, a czasu za mało – również polecam kogoś ze sprawdzonych znajomych.

Jeśli jednak nie znasz żadnego copywritera, a szukasz – poniżej kilka miejsc, gdzie możesz spróbować. Podrzucam też kilka zasad, o których warto pamiętać, kiedy korzysta się z tych miejsc.

1) Największe skupisko copywriterów to pewnie Copywriters Group – jedna z grup w serwisie Goldenline. Grupa jest otwarta, więc każdy użytkownik serwisu może ją przeglądać. Znajdziesz tam ponad 2500 zapisanych użytkowników, warto jednak pamiętać, że przedstawicieli różnych zawodów. Copy są wsród nich.

O czym pamiętać? Zamieszczanie ogłoszeń rekrutacyjnych na grupach w serwisie Goldenline jest zabronione przez regulamin (serwis zarabia m.in. na umieszczaniu płatnych ogłoszeń). Pozostaje obserwacja lub aktywność i kontakt „na privie”.

Pozostałe grupy w serwisie to Copywriters (ponad 650 członków) i Copywriting (ponad 1000). Częsta praktyka to przynależenie do trzech grup jednocześnie. Ta najliczniejsza, czyli Copywriters Group, wydaje się najkonkretniejsza.

2) Serwisy branżowe to często darmowe miejsca ogłoszeń.

Interaktywnie to serwis o marketingu w internecie. Oferuje dodawanie darmowych ogłoszeń rekrutacyjnych na podstronie oferty pracy.

Mediarun zajmuje się szeroko pojętym marketingiem i reklamą. W dziale kariera również istnieje możliwość dodania oferty pracy.

O czym pamiętać? Większość ogłoszeń dotyczy działu produkcji (programiści, graficy) i stanowisk marketingowych, a tych dla copywriterów jest zaledwie kilka i do tego starych. Można jednak spróbować, bo wieść się niesie – kolega koledze przekaże. Darmo, więc dodać warto.

3) Można też skorzystać ze starego, dobrego Google (jak się ma 11 lat w internecie to można mówić o starości).

O czym pamiętać? Szukanie copywritera przez Google da nam trochę wyników, ale niekoniecznie jest precyzyjne. Większość stron copywriterów pozycjonowana jest po prostu na słowo copywriter, podobnie jak branżowe serwisy – owocuje to zamieszaniem w wynikach. Dodatkowo, zazwyczaj nie zawęża się pozycjonowania stron copywriterów do miast (np. copywriter kraków), bo nie ma to znaczenia dla poszukiwania wykonawcy.

Wyniki dla wyszukiwania: copywriter.

4) Wkrótce również na tym blogu znajdziesz możliwość dodawania informacji o pracy dla copywriterów lub też – jeśli jesteś copywriterem – uzyskasz dostęp do darmowego zareklamowania siebie. Ot, prosty moduł praca (na początku obsługiwany pewnie przez nas, a później może dorobimy się jakiegoś automatycznego modułu), który znajdzie się na osobnej podstronie.

O czym należy pamiętać? Że jeszcze chwilę musisz na to poczekać. :)

Teraz również na tym blogu możesz znaleźć copywritera: dodaj darmowe ogłoszenie o pracy!

Jeszcze jakieś pomysły? Te wskazane są najprostsze, ale jeśli masz pomysł, gdzie szukać copywritera – pomóż innym, daj znać w komentarzu.

18 odpowiedzi na “Jak znaleźć copywritera”

 1. Ja mam świetnego copywrittera
  bardzo zgrabnie pisze i ma dużą wiedzę

  serdecznie pozdrawiam

 2. Są serwisy ze zleceniami przez internet. Np. zlecenia.przez.net czy inne tego rodzaju. Tam można znaleźć copywritera.

 3. @Mimic, serwis znam, ale akurat copywritera bym tam nie szukał. Przyjęło się – dość słusznie – że ewentualnie można tam szukać redaktora do precli (czyli tekstów pozycjonujących).

  Dlatego nie opisałem tego serwisu.

 4. @Mimic: Tak – czasami bywam na zleceniach.przez.net – w większości przypadków ceny proponowane przez zleceniodawców są albo żenujące:
  presell: 1 złoty
  naming: 50 złotych (!)

  albo balansujące na granicy prawa i głupoty – wystarczy sprawdzić, w jaki sposób zleceniodawcy traktują WOMM.

  Jeszcze bardziej żenujące jest to, że są ludzie, którzy akceptują proponowane przez nich ceny.

 5. To prawda. Kiedyś brałem udział w aukcji „Artykuły na stronę” gdzie ludzie proponowali 5 złotych od A4. Ciekawe kto ciekawy napiszę oryginalny artykuł A4 za piątkę??

 6. Paczka do niemiec są copywriterzy którzy biorą po kilkadziesiąt złotych za tekst, a nawet taniej ! Niektórzy robią to z pasji lub jako hobby. Sam chciałbym być copywriterem ale nie mogę znaleźć pracodawcy :(

 7. Polecam firmę „Słowo Daję”, trudniącą się copywritingiem i nie tylko, z której usług korzystałam już parę razy. Ceny nie są wygórowane, teksty bardzo fajne stylistycznie. Tu można znaleźć kontakt:http://slowodaje.beepworld.pl

 8. Ja akurat znalazłam copywriterkę na Zleceniach Przez Net, ale ona miała normalne stawki w porównaniu z innymi, więc po tym wywnioskowałam, że to raczej ktoś konkretny. Nie wierzę, że można napisać coś dobrego za 1,00 – 2,00 złote za 1.000 znaków. To jest po prostu żenada, jeśli copywriter reklamuje się w ten sposób i ma takie stawki. Jakby ktoś chciał skorzystać, to daję namiar –

 9. Fakt, nie łatwo jest ich znaleźć. Ja jednak znalazłam kogoś, kto jest odpowiedni. Polecam Grande Mohito (http://grandemohito.pl/).

  Warto ich sprawdzić: kreatywni, terminowi, sumienni, nie trzeba stać nad nimi i pilnować złożonych zleceń.

  Pozdrawiam,
  Martyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *