Play vs Plus, Orange i Era

W minionym roku (tak, mamy już luty 2009!), w okolicach początku listopada, rozpoczęła się kampania porównawcza Play. Dwóch z trzech operatorów, w których Play uderzał ze swoją ofertą, postanowiło wspólnie wnieść pozew. Sąd w styczniu uznał roszczenia i zakazał emisji wspomnianej kampanii.

Play jednak nie kończy ofensywy. A choć sam jestem wiernym użytkownikiem Plusa, warto rzucić okiem na nowe kreacje Playa.

Zaczęło się od tego, że Play wypuścił spoty porównawcze, osobno dla każdego z konkurencyjnych operatorów.

Era

Plus

Orange

Marcin Gruszka, rzecznik prasowy Play, mówił wtedy:

– Reklama porównawcza nie jest w Polsce zabroniona. Zestawiliśmy oficjalne ceny publikowane na stronach internetowych operatorów komórkowych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że możemy zostać oskarżeni o nieetyczne działanie. Jednak naszym zdaniem działamy zgodnie z prawem.

Era i Plus zarzuciły wprowadzanie w błąd i pozwały Play. Miesiąc temu, w styczniu, sąd zakazał emisji reklam. I na szczęście Play postanowił jednak kontynuować sprawę. Dla nas, oczywiście, dzięki temu ciekawiej.

Kontynuacje ponownie są podobne do siebie i podobnie wykonane w trzech wersjach.

Era
play-era

Plus
play-plus

Orange
play-orange

Layouty mi się podobają. Na pulpicie znajdują się ikonki, które dopowiadają treść, np. folder „Non Stop” (niestety, nie mam materiałów w lepszej jakości), do tego ogólne wykonanie też jest dobre – czytelne, wyraźne. Chciałoby się powiedzieć, że wykonanie na plus, albo takie rzeczy tylko w Erze. I choć, jak pisałem, dobrze mi w Plusie i bardziej do mnie trafiają reklamy z Mumio, to jednak komunikacja Playa ma ciekawe prztyki.

Pamiętacie „reklamową wojnę” Simplusa i Heyah? Trochę szkoda, że czegoś podobnego nie zobaczymy teraz. A nie zobaczymy, bo pewnie ani Era, ani Plus czy Orange nie będą chciały wchodzić na teren, na którym dobrze czuje się młodzieżowy Play.

Dla przypomnienia, Simplus vs Heyah.

Wykorzystane materiały: linkuję do tekstów z Media2 i standardowo filmiki z Youtube, które nie wiadomo właściwie czyje.

6 odpowiedzi na “Play vs Plus, Orange i Era”

  1. Wogóle tego Play’a nigdzie nie lubią. Np. w Orange mam 0,40 zł za min. połączenia do Orange, 0,50 zł (bodajże) do innych sieci POZA Play. Do Play mam drożej. Podobnie w Plusie :D

  2. Fajna była też reklama Plusa, która na lawecie kilka dni temu jeździła po Poznaniu. Główny jej element to okienko rodem z Youtube z przyciskiem Play i napis „Gdy Play nie chodzi…” :-)

  3. ORANGE WYMIATA HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH HAHAHAHAHAHAAHHAAHAHAHHAAHAAHAHAHAHAAHAAHAHAHAHAHAHAAHAHHAHAHAHAAH ELO

  4. Play jest i zostanie najlepszy, bo w Play macie najtaniej róbcie se porównanie…

  5. @Jacek
    @mam3

    Play ma korzystne stawki interconnect, stad tanszy jest ruch z play na zewnatrz niz w przeciwnym kierunku i m. in. stad play tanszy w ogole. Poza tym play w pierwszych kilku latach chcial uzbierac baze klientow, a zarabiac dopiero pozniej. Nierowne stawki interconnect wynikaja z regulacji (uokik czy cus takiego), ale to sie skonczy za kilka lat, co (w polaczeniu z koniecznoscia zarabiania na bazie, ktora do tego czasu uzbieraja) rodzi pytanie, jakie wtedy ceny bedzie mial Play, czyli innymi slowy czy caly czas bedzie el dorado .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *